Özel Esentepe Hastanesi
Özel Esentepe Hastanesi’nden ‘Emzirme Haftası’ etkinliği

Bursa, 05.10.2020  - Özel Esentepe Hastanesi, özel gün ve haftalarda farkındalık yaratıcı etkinliklere imza atmaya devam ediyor.

 

Özel Esentepe Hastanesi, 1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında kurmuş olduğu stant ile polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına yönelik, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, emzirme teknikleri, anne sütünün yararı gibi çeşitli konularda eğitimler verdi.

 

Anne sütünün ve emzirmenin önemine dikkat çekmek, bu konuda farkındalığı arttırmak amacıyla gerçekleşen etkinliğe anne ve anne adayları da yoğun ilgi gösterdi.

 

Anne ve anne adaylarının merak ettikleri soruların da cevaplandığı etkinlikte, standı ziyaret eden anne ve anne adaylarına çeşitli hediyeler ve konu ile ilgili kitapçık ve broşürler verildi.

 

Herkes hassasiyet göstermeli

 

Etkinliğin son derece verimli geçtiğini belirten Özel Esentepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Merve Seyfi, anne sütünün teşvikini artırmak ve emzirmenin önemini benimsetmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katılan herkese teşekkür ederken, bu konuda herkesin gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini kaydetti.

 

###