Özel Esentepe Hastanesi’nde Radyoloji Günü kutlandı

Özel Esentepe Hastanesi’nde görev yapan radyoloji uzmanları ve teknisyenleri, 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü nedeniyle bir araya geldi.

Bu anlamlı gün hakkında açıklamalarda bulunan Özel Esentepe Hastanesi Genel Koordinatörü Uzm. Dr. İrfan Uruç, radyasyonun tıpta teşhis ve tedavi amacıyla kullanıldığını söyledi. Uruç, radyoloji bölümünde çeşitli tıbbi cihazların yardımı ile birçok hastalığın teşhis edilebildiğini belirterek, “Hastanemizde tecrübeli doktor kontrolünde direkt röntgen, mamografi ve ultrason işlemleri yapılmaktadır. 7 gün 24 saat hastalarına hizmet veren radyoloji bölümümüzde raporlar hazırlanarak tanı ve tedavi süreci hızlandırılmaktadır” dedi.

Radyoloji bölümü hastanemizin bel kemiği

Radyoloji bölümünde çalışanların zor ve özveri gerektiren bir alanda hizmet verdiklerine dikkat çeken Uruç, şöyle devam etti: “Radyoloji bölümü hastanemizin bel kemiği konumundadır. Bu bölüm sayesinde birçok hasta sağlığına kavuşuyor. Bu özel ve anlamlı gün dolayısıyla radyolog, teknisyen ve teknikerlerimizin 8 Kasım Dünya Radyoloji Günü’nü kutluyoruz.”

Konuşmanın ardından bir araya gelen çalışanlarla birlikte pasta kesimi gerçekleştirildi.