Nev Sağlık Grubu
EN

Dr. Hasçiçek, 2003-2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve 2010-2015 yıllarında da Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde eğitimini tamamlamıştır.

 2015-2016 yılları arasında Gaziantep Ersin Arslan Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, 2016-2019 yılları arasında da Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapmıştır.

 İyi derecede İngilizce bilen Hasçiçek evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Tıbbi İlgi alanları :

Burun Estetiği, Revizyon Burun Estetiği

Burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti estetik amaçlarla yapılabileceği gibi burunda doğuştan gelen ya da travmatik nedenlerle oluşan işlevsel problemleri düzeltmek için de uygulanır.

 

Meme Estetiği (Meme Büyütme, Küçültme, Dikleştirme)

Meme estetiği operasyonlarının tercih edilmesinde birçok farklı durum rol oynayabilir. Meme kanserinin cerrahi tedavisi sonrası veya sadece kozmetik nedenlerle kişinin kendisini daha iyi hissetmesi için meme estetiği operasyonları uygulanabilir. Bunların yanı sıra; meme dikleştirme ameliyatı, meme küçültme, meme büyütme, göğüs toparlatma, göğüs silikonu gibi pek çok nedenle de meme estetiği yapılabilir.

 

Yüz Estetiği (Yüz Germe, Boyun Germe, Üst Alt Göz Kapağı, Kaş Kaldırma)

Yüz germe ameliyatları, yüz gençleştirme tekniklerinden sadece bir tanesi olup en etkili ve en kalıcı yöntemdir.

Göz kapağı estetiği, alt göz kapağı torbalarının yorgun ifadeye ve normalden daha yaşlı görünmenize sebep olduğu yorgun ifadeyi silmek ve daha genç bir görünüm sağlamak amacıyla yapılır.

Kaş kaldırma ameliyatı, kırışıklık giderme ve dolgunun etkili olmadığı durumlarda tercih edilen bir yöntemdir.

 

Kepçe Kulak Estetiği

Otoplasti- Kulak estetiği genellikle olması gerektiğinden daha belirgin ve dikkat çekici bir yapıya sahip olan kulakların geriye doğru yaklaştırılması ile gerçekleştirilir. Her yaştan erkek ve kadınlarda uygulanabileceği gibi durumun ciddiyetine bağlı olarak 6 yaşından büyük çocuklarda da bu işlem uygulanmaktadır.

 

Bişektomi (Yanak Yağı, Hollywood Yanağı)

Genel itibariyle ameliyat sırasında ağız içinden yaklaşık 1 cm’lik bir kesi yapılarak yağın yaklaşık yüzde 40’ının alındığı bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Bişektomi işlemi halk arasında; Hollywood yanağı, Hollywood çenesi, yanak eritme, yanak inceltme, yüz zayıflatma, yanak aldırma, yanak estetiği, yanaktan yağ aldırma, yanak zayıflatma, ameliyatsız yanak inceltme, yüz küçültme, yüz yağı eritme, yanak yağı aldırma, yanak küçültme, yanak estetiği, yanaktan yağ alımı gibi birçok isimle anılabilmektedir.

 

Vücut şekillendirme( Liposuction, Yağ Enjeksiyonu, Karın Germe, Kol Bacak Germe)

Bu ameliyat sarkan bölgelerin toparlanması ve bölgesel yağlanmanın giderilerek vücuda yeni bir kontür oluşturma amacıyla yapılır. Göbek ve bel bölgesi yağ alma (liposuction), karın germe gibi işlemlerle şekillendirilir.

 

Botox, Dolgu, PRP

Botoks zamanla yüzde oluşan kırışıklıkları, çizgileri yok etmek için uygulanan basit ve cerrahi olmayan bir uygulamadır.

Dolgu, yüz de bazen vücutta doku çökmesi ve kırışıklıkların giderilmesi için, cilt tabakasının belirli katmanlarına, hacim verici bir maddenin enjekte edilmesidir.

PRP uygulaması; bir kişiden çok az miktarda kanın alınarak özel bir tüpte işleme tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve PRP’nin yine aynı kişiye enjeksiyon yolu ile geri verilmesini temel alan bir uygulamadır.

 

Üye Olduğu Dernekler

Türk Tabipler Birliği