Nev Sağlık Grubu
EN

1987 yılında Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimine başlayan ve 1991 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olan Koca, aynı yıl kardiyoloji uzmanlık eğitimi için İstanbul Üniversitesi Haseki Kardiyoloji Enstitüsü'nde kardiyoloji eğitimine başlamıştır. 1995 yılında kardiyoloji eğitimini tamamladıktan sonra mecburi hizmet nedeni ile Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi'nde çalışmaya başlayan Doç. Dr. Mehmet Vedat Koca, 2000 yılında Kardiyoloji Doçenti ve Kardiyoloji Şef Muavini olmuştur.

2010 yılında, devletteki görevinden ayrılarak önce kısa bir süre Bursa Medikal Park Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Koca, daha sonra 2010 yılı Eylül ayından itibaren Nev Anadolu Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde çalışmaya başlamıştır.

Halen buradaki görevine devam etmekte olan Koca’nın ağırlıklı olarak ilgilendiği alanlar; el bileğinden koroner anjiyografi, stentleme, boyun ve bacak damarlarına müdahale, doğumsal kalp deliklerine ameliyatsız müdahale, kalıcı kalp pili takılması ve klinik kardiyolojidir.

ÜYE OLDUĞU DERNEKLER

  • Türk Kardiyoloji Derneği