Nev Sağlık Grubu
EN

Kadınların üreme organlarında meydana gelen kanser hastalıklarının cerrahi tedavisini hastanemizde gerçekleştiriyoruz. Kanser tanısı alan kadın hastalarımız için en uygun tedavi seçeneklerini multidisipliner olarak değerlendiriyor ve hastaya uygun olan cerrahi tedavi sürecini uyguluyoruz.

Kadın üreme organları yumurtalıklar, rahim, tüpler, vajen ve vulva'dır. Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik kanserler olarak adlandırılır. Bu organlardan kaynaklanan kanserleri inceleyen bilim dalı ise jinekolojik onkolojidir. Jinekolojik onkoloji ile uğraşan ve bu hastalıkları tedavi eden hekimlerimiz, bu tür hastalıkların erken tanısı, ileri yöntemlerle cerrahi tedavisi ve cerrahi sonrası uygulanacak olan tedavi yöntemleri (ışın tedavisi, kemoterapi, hormonal tedaviler vb.) konusunda bilgi birikimine sahiplerdir.

Bölümümüzde hangi jinekolojik kanser türlerini tedavi ediyoruz?

  • Serviks (Rahim Ağzı) Kanseri
  • Endometrium (Rahim) Kanseri
  • Tuba (Tüp) Kanseri
  • Over (Yumurtalık) Kanseri
  • Vulva Kanseri
  • Trofoblastik (Gebeliğe Bağlı) Tümörler

Jinekolojik kanserlerin tedavisini nasıl planlıyoruz?

Erken evre endometriyum ve serviks karsinom vakalarında daha hızlı iyileşme ve daha az ağrıya yol açtığı için laparoskopik yaklaşım tercih ediliyor. Jinekolojik malignitelerin laparoskopik olarak ameliyatlarını yüksek kalite standartlarında ve sorunsuz olarak gerçekleştiriyoruz.

Ameliyatlar sırasında hazır bulunan patoloji uzmanlarımız ile çıkarılan parçanın anında değerlendirilmesi (frozen section) sayesinde tanının konulması mümkün olabilmektedir. İleri teknolojik alt yapı sayesinde ameliyat öncesi yapılmış olan radyolojik görüntüleme çalışmalarını cerrahlarımız ve radyoloji uzmanlarımız ameliyat sırasında da gözden geçiriyorlar.

Ameliyat sonrası tedavi kararları radyasyon onkolojisi, medikal onkoloji gibi farklı uzmanlarımızın katıldığı Onkoloji Konseyi’nde planlıyoruz.